цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 375 резултати на тема „цеца ражнатовиќ“
Радио Милева

„Изветашите не се поклопуваат“: Од тимот на Јелена Карлеуша тврдат дека поради Цеца паднала гледаноста на „Ѕвездите на Гранд“

Цеца Ражантовиќ е новиот член на „Ѕвездите на Гранд“, наместо Јелена Карлеуша. Ѓорѓе Давид истакна дека откако дошла Цеца во жирито...
Радио Милева

Maрија и Карлеуша станаа пријателки во „Ѕвездите на Гранд“, а еве во какви односи се Ражнатовиќ и Шерифовиќ: Цеца oткри што се случува зад камерите на шоуто

Цеца Ражнатовиќ проговори за односот со Марија Шерифовиќ со која е член во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Марија неодамна...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ проговори за наводниот скандал кој се случил на погребот и дека ја избркал Цеца: „Ги замолив да се приближат кога ќе заврши церемонијата“

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лача Радуловиќ во исповед по 40 дена од смртта на текстописецот проговори за наводниот скандал кој се...
Радио Милева

Марија Груевска за промената во жирито на „Ѕвездите на Гранд“: „Тоа е голема грешка, без Карлеуша шоуто не е исто“ (фото)

Марија Груевска публиката ја запозна преку нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Младата битолчанка...
Радио Милева

Еве како изгледаше сестрата на Цеца на својата венчавка – Лидија на сопругот фудбалер му роди четири деца (фото)

Светлана Цеца Ражнатовиќ до пред 2 години живееше со својата сестра Лидија Ококоćиќ во вилата во Дедиње. За јавноста е добро познато...
Радио Милева

Бившото момче на Цеца Ражнатовиќ некогаш се занимаваше со манекенство, а денес работи како таксист – еве како изгледа

Пејачката Цеца Ражнатовиќ моментално ужива во љубовна врска со Богдан Срејовиќ, а неодамна папараците го уловија како неколку дена...
Радио Милева

Ja прашаа Цеца Ражнатовиќ како ќе реагира ако Карлеуша се појави во „Ѕвездите на Гранд“ – еве што одговори

Цеца Ражнатовиќ е новиот член на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша. Цеца на последното снимање...
Радио Милева

Цеца откри што и прави Шерифовиќ под масата за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд“: „Ем ме галиш, ем ми штипеш“ (видео)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ продолжува да крева голем прав во јавноста, а членовите на жирито неколку пати истакнаа дека доаѓањето...
Радио Милева

Овој Македонец ги освои симпатиите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“: Цеца прва му даде глас, а Поповиќ порача: „Сладок е како кукла“ (видео)

Во саботното издание на „Ѕвездите на Гранд“, македонски претставник беше Горан Тонев (21) од Штип. Тој се претстави со песните „Синоч...
Радио Милева

Еве што прави момчето на Цеца Ражнатовиќ додека пејачката е на снимање на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Момчето на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ  изгледа се вселил во домот на пејачката. Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја следеше неколку...
Радио Милева

Цеца откри тајна после 25 години: Песната „Иди док си млад“ денес е голем хит, но не била намената за Ражнатовиќ туку за оваа пејачка

Пејачката Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ и уште во првата емисија одговора на провокациите нља жирито. Во...