цеца ражантовиќ

Пронајдени се 20 резултати на тема „цеца ражантовиќ“
Радио Милева

Овде живееше Цеца пред да се омажи: Фолк ѕвезда живеела кај пријателка додека се реновирал нејзиниот стан, а еве како се однесувала

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред повеќе од две децении од родното Житораѓе се пресели во Белград и направи кариера...
Радио Милева

Цеца и Мили во жестока „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачката бесна го напушти студиото: „Еве ти го овој човек, па нека ти го води жирито“ (видео)

Од емисија во емисија, атмосферата меѓу жирито на „Ѕвездите на Гранд“  станува се повеќе напната, па често помеѓу членовите доаѓа до...
Радио Милева

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Александар Милиќ Мили досега не зборуваше јавно за прекинувањето на соработката со Цеца Ражантовиќ за која заедно со Марина Туцаковиќ...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ првпат проговори за кавгата со Цеца: „Доживеав лоши работи од неа, а бев тука кога и беше најпотребно“

По 20 години, Драгана Мирковиќ првпат проговори за нејзиното недоразбирање со Цеца Ражнатовиќ кое трае од деведесетите. Во емисијата...