бубрег

Пронајдени се 8 резултати на тема „бубрег“
Радио Милева

Дрска и непромислена: Јавноста револтирана од односот на Селена Гомез кон актерката која и го донираше својот бубрег

Познатата млада актерка и пејачка Селена Гомез деновиве е мета на јавноста поради своето непромислено однесување за една така сериозна...
Радио Милева

На сопругата на Ѓани и беше дијагностициран канцер, а сега откри како се чувствува по операцијата: „Ми отстранија еден бубрег“

Сопругата на пејачот пред два дена излезе од болница каде што и отстранија канцер на бубрег. На Слаѓа Трајковиќ, сопругата на Радиша...
Радио Милева

Катарина Грујиќ излезе од болница па проговори за пеколот низ кој мина: „Не можев да стојам, да се движам, да дишам… од болки“ (ФОТО)

Катарина Грујиќ беше пренесена во болница каде остана цели две недели поради проблеми со бубрезите. „Прв пат по долго време да се насмеам....