бракови

Пронајдени се 9 резултати на тема „бракови“
Радио Милева

Дизајнерката Верица Ракочевиќ се потсети на претходните бракови и откри каков родител била (фото)

Дизајнерката Верица Ракочевиќ со години е во среќен брак со Вељко Кузманчевиќ, а сега во една емисија се присети на претходните бракови. Можам...
Радио Милева

За нив годинава не беше баш среќна: Овие бракови на познатите од домашната и српската естрада се распаднаа во 2019 (ФОТО)

На некои познати брачни двојки од естрадата во регионов љубовта баш и не им „цветаше“ во 2019 година, па така нивните бракови завршија...
Љубов и Секс

Најмногу бракови се склопуваат во Литванија, најмалку во Словенија: Еве каде се најде Македонија на оваа листа

Најголем број на склопени бракови во Европска Унија бележи Литванија, а најмалку во Словенија, велат податоците од Европската статистичка...