божиќ

Пронајдени се 79 резултати на тема „божиќ“
Радио Милева

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бендот „Манескин“, кој годинава победи на Евровизија, е познат по своето ексцентрично однесување...
Радио Милева

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка...
Радио Милева

Ирена како… не, Џеј Ло како Ирена Спировска: И светот „краде“ од нас или латино ѕвездата само има ист вкус како македонската водителка? (ФОТО)

Едната светска музичка ѕвезда, другата домашна ТВ ведета… Едната латино, другата македонска убавица. Едната популарна светска пејачка...
Радио Милева

Жената со гулаби од филмот „Сам дома“ откри како го поминува Божиќ: „Го исклучувам телефонот и ги спуштам ролетните“

Ирската актерка Бренда Фрикер која се појави во филмот „Сам дома 2“ како жена со гулаби откри тажна работа која ќе се случи за Божиќ. Имено,...
Радио Милева

Наташа Малинкова откри се слави Божиќ во нејзиниот дом: „Секогаш се радувам на деновите кои за мене имаат посебна магија“

Во полн ек се Новогодишните и Божиќните празници кога целото семејство се собира во домот и уживаат во празничните денови. Некои уште...