божиќ

Пронајдени се 91 резултати на тема „божиќ“
Радио Милева

Милица Тодоровиќ откри каде го пронашла нејзиниот духовен мир – пејачката призна со кој е најсреќна додека разговара, а со таа личност ја запознала Сека Алексиќ (фото)

Фолк пејачката Милица Тодоровиќ за медиумите откри дека го нашла својот мир, а проговори и за бракот. Имено, таа призна дека е најсреќна...
Радио Милева

„Моја божиќна снегулко“: Сузана Турунџиева со фотографии од болница покажа дека пред 14 години Бог ја дари со чудо! (фото)

Православните христијани три дена го празнуваат Божиќ, а на ТВ водителката и пејачка Сузана Турунџиева празникот пред 14 години и покажа...
Радио Милева

Познатите македонски јавни личнсти Ви го честитаат Божиќ со искрена желба за здравје, мир и благосостојба

Православните христијани денес го слават вториот ден од Божиќ. Честитките за раѓањето на Христос се главниот поздрав деновиве, а суштината...
Радио Милева

Северина го честиташе Божиќ во провокативен фустан, со рацете поставени на интимниот дел (фото)

На верниците кои го слават најголемиот христијански празник Божиќ, со посебна честитка, убави денови им посака пејачката Северина Вучковиќ. Севе...
Радио Милева

Кога работата станува повеќе од професија, а дружењето прераснува во нешто најсвето: „Добредојде во нашето големо Бекстејџ семејство“

Не тајна дека тие се цели 15 години во етерот, а при тоа станаа и останаа најгледаниот, најпопуларниот и најдобриот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бендот „Манескин“, кој годинава победи на Евровизија, е познат по своето ексцентрично однесување...
Радио Милева

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка...