боба живојиновиќ

Пронајдени се 52 резултати на тема „боба живојиновиќ“
Радио Милева

Боба Живојиновиќ се огласи по написите во српските медиуми дека е откриено кој го киднапирал синот Стефан: „Не сакам да зборувам за тоа“

Киднапирањето на синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Стефан Живојиновиќ и понатаму знае да биде главна тема. Имено, како што пишуваат...
Радио Милева

„Љубовта не мора да биде совршена“: Брена и Боба прославија 30 годишнина од бракот на ова егзотична дестинација (фото)

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ на 07.12.2021 прославија 30 години брак. По тој повод, Брена се огласи на „Инстаграм“...
Радио Милева

Сопругот на Брена ретко се појавува во медиумите, но сега отворено проговори за бракот со пејачката: „Семејството е мојот најголем успех“

Бившиот тенисер и сопругот на Лепа Брена, Боба Живојиновиќ си ја отвори душата и ја раскажа својата животна приказна. „Од парите кои...
Радио Милева

Сопругот на Лепа Брена проговори за бракот: „Истата вечер кога ја запознав, знаев дека ќе се омажам за неа“

Сопругот на една од најголемите пејачки, Лепа Брена,некогашниот најдобар тенисер, Слободан Боба Живијонвиќ не сака многу да се експонира...
Радио Милева

Кумот на Лепа Брена и Боба е најбогатиот спортист на светот: Има 3 признаени и 35 вонбрачни деца и конто од 2 милијарди долари?! (ФОТО)

За луксузната венчавка на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се зборува со години. Многумина велат дека тоа била „свадба на деценијата“,...
Радио Милева

Поради свадбата на Брена и Боба беше прекинат „Дневник“, а еве каков пех им се случил пред самата церемонија

Пејачката Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчаа пред 29 години, а пред неколку дена ја прославија годишнина од бракот. На нивната венчавка...