благица ѕунѕуровска

Пронајдени се 5 резултати на тема „благица ѕунѕуровска“
Радио Милева

Од мало девојче, до атрактивна млада дама: Благица Ѕунѕуровска плени со новиот изглед во следниот круг од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Младата пејачка Благица Ѕунѕуровска пред неколку изданија на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ собра доста комплименти...
Радио Милева

Благица Ѕунуровска доби повик од Саша Поповиќ и се појави во музичкото шоу, а Карлеуша и порача: „Ти си опасна ѕверка“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваа неколку македонски претставници кои поминаа во следниот круг. Една од нив...
Радио Милева

Пред две години победи во „Неки нови клинци“ – еве како изгледа денес Благица Ѕунѕуровска и со што се занимава

Во регионалните музички шоуа како што се „Ѕвездите на Гранд“, „Никогаш не е доцна“, „Пинкови ѕвезди“, „Неки нови клинци“ имаме прилика...