бивша жена

Пронајдени се 8 резултати на тема „бивша жена“
Радио Милева

Ќе се снима „Кафана на Балкану“ – серија темелена на животот и кариерата на Аца Лукас: Овие две актерки се во игра да ја глумат бившата жена на пејачот

Серијата „Кафана на Балкану“, за животот и кариерата на Аца Лукас, наскоро ќе започне со снимање, а продуцентот Саша Мирковиќ бара актери...
Радио Милева

Жика – „Шареница“ бившата жена на врата го дочекала со тупаница: Ја затекнал дома со љубовникот, па изел ќотек уште пред да влезе во ходникот

Жика Николиќ, водителот на популарната „Жикина шареница“, зборуваше зошто луѓето се заситуваат од врските и браковите, па стапуваат...
Радио Милева

Бившата сопруга на Аца Лукас има тетоважа која не е за сечии очи: Само тој и уште понекој знаат што има исцртано Соња во подножјето на „долината на желбите“? (ФОТО)

Поранешната сопруга на Аце Лукас, Соња Вуксановиќ, со која фолкерот ја има ќерката Викторија, отпатува во потоплите краишта, па ги почести...
Радио Милева

Новото момче на Цеца имало болен развод, а сега со бившата сопруга Зорана и нејзиното момче – пејачот Саша Ковачевиќ се семејни пријатели! (ФОТО)

Богдан Срејовиќ (38), новото момче на Светлана Цеца Ражнатовиќ (47), имал бурен љубовен живот пред неговата врска со фолк ѕвездата. Сепак,...
Радио Милева

Синот на Оливер Мандиќ не престанува да дивее: Откако ја претепа мајка му и нападна полицајци, сега и го демолирал автомобилот на бившата жена!

Даријан Мандиќ, синот на легендарниот музичар и пејач Оливер Мандиќ, вечерта го демолираше автомобилот на неговата поранешна сопруга...
Радио Милева

Кај Дарко Лазиќ мора се’ да е комлицирано: Вереницата Марина има ризична бременост, а бившата жена Ана Севиќ не му дава да ја гледа нивната ќерка? (ФОТО)

Свршеницата на Дарко,  Марина сега е во осмата недела од бременоста, и бидејќи првото тримесечје е најголем ризик за фетусот,  Марина...
Радио Милева

Бившата жена на Аца Лукас распали по неговите девојки: Соња Вуксановиќ им го „расплака мајчето“! (ФОТО)

Кон средината на минатата година, Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ ставија точка на нивниот брак. Оттогаш, медиумите пишуваат...