бекстејџ

Пронајдени се 133 резултати на тема „бекстејџ“
Радио Милева

Кристина Димитриевска за новиот брак на нејзиниот бивш сопруг Даниел Кајмаковски: „Нашла крпа закрпа…“ (ВИДЕО)

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски, победник на првата сезона на шоуто на таленти „Х – Фактор Адриа“ и евровизиски претставник во 2015 година...
Радио Милева

Водителката на црвениот тепих на МАЦ наградите ги „сликаше“ гаќичките: На Уна Сениќ меѓуножјето, за момент повозбудливо од доделувањето? (ФОТО)

Уна Сениќ беше една од презентерките на церемонијата на музички награди (MAC) организирана од Skymusic. Водителката разговараше со познатите...
Лице в Лице

Маја Беровиќ: „Мајчинството ме промени,станав почувствителна и почувствував вистинска и чиста љубов“ (ВИДЕО)

Поп-фолк ѕвездата Маја Беровиќ по пауза од повеќе од една година им се врати на вообичаените шоу биз активности. На задоволство на нејзините...
Радио Милева

Лозано ја испрати старата година со песна, а во Новата го посака она што не се купува со пари (видео)

Во изминатите 365 дена од сега веќе сатарата 2022 година од нашите долгогодишни соработници од естрадниот ТВ магазин од зад сцената „Бекстејџ“,...
Радио Милева

На аудиција и кажа дека е „многу лоша “, а сега се сретнале во бекстејџ – Теа Таировиќ откри за што разговарала со Јелена Карлеуша (фото)

Теа Таировиќ откри како поминала средбата со Јелена Карлеуша, но и што и кажала постарата колешка. Теа Таировиќ, српската „кралица на...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ за прв пат јавно „отвори душа“ за љубовната врска со Дарко Чурлинов: Пејачката „паднала“ на добрата душа на фудбалерот (ВИДЕО)

Младата македонска поп пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри млади фудбалери, Дарко...
Радио Милева

Антониа Гиговска на интервју пред настап дојде прилично разголена, па „се бореше“ да ги „смири градите“ за да не ги покаже „деталите“: Убавицата на работ да и ѕирне брадавицата (ВИДЕО)

Антониа Гиговска со сигурност прерасна во една од најдобрите  македонски пејачки која полека почнува да го освојува целiot регион. Русокосата...
Лице в Лице

Лидија Кочовска со насолзени очи ја прозва власта: „Срамота е што никој од Министерството за култура не се појави на погребот на мајка ми“! (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена неодамна остана посиромашна за уште едно големо име, откако нѐ напушти Невена Кочовска. Пејачката на легендарната...
Радио Милева

Марија Петровска е бремена: Некогашната новинарка и водителка на „Бекстејџ“ за прв пат ќе стане мајка (ФОТО)

Деновиве најгледаниот и најпопуларен естраден ТВ магазин – „Бекстејџ“ со гламурозна прослава го одбележа своето 15-годишно постоење....
Радио Милева

Убавиците што го покренаа „ТВ магазинот од зад сцената“: „Backstage“ наполни 15 години, а овие дами беа првата постава (ФОТО)

Деновиве најгледаниот и најпопуларен естраден ТВ магазин – „Бекстејџ“ со гламурозна прослава го одбележа своето 15-годишно постоење....
Радио Милева

Ако се бираа најсекси и најпровокативни стајлинзи на роденденот на „Бекстејџ“, тогаш Кристина и Александра ќе делеа прво место (фото)

Естрадниот „ТВмагазин од зад сцената“, „Бекстејџ“ во понеделникот  прослави 15 години постоење со мега роденденска забава на која...
Мегафон Ништо лично

15 години „Бекстејџ“: Најгледаниот естраден ТВ магазин гламурозно прослави деценија и пол успешно постоење (ФОТО)

15 години како бројка можеби и не изгледаат така многу. Но, да се биде деценија и пол во етерот, при тоа да станеш и останеш најгледаниот,...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Иван Јованов на распит пред камера: „Кој е виновен што љубовта испари и кој кого изневери? (ВИДЕО)

Иако веќе не е ни вест, зашто на сите им стана познато дека естрадната „love story“ помеѓу македонската поп пејачка Антониа Гиговска и нејзиното...
Лице в Лице

Раде Шербеџија: „Би го менувал сиот холивудски гламур, само да можат да се вратат среќните денови од времето на Југославија“ (ВИДЕО)

Големите луѓе секогаш се скромни, природни, ненамтеливи. Во тоа се крие и тајната на нивната успешност. Таков е и светскиот актер Раде...