бекстејџ

Пронајдени се 104 резултати на тема „бекстејџ“
Радио Милева

Македонската старлета Драгана Спасовска: „Фактите говорат кој е во Дубаи, а кој во Македонија и јаде трачарски ла*на“ (ВИДЕО)

Материјалистите ќе кажат дека парите го вртат светот, а жените желни за лесен живот и брза заработка најчесто среќата си ја бараат во...
Радио Милева

Скандал во „Бекстејџ“: Дијана – „Оу-Џи“ стана и го напушти интервјуто бидејќи не и се допадна прашањето (ВИДЕО)

Од неодамна дело од македонските медиуми, меѓу првите и Вистина.ком.мк, како и нашите соработници од најгледаниот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Експлицитни видеа, швалерски СМС пораки, кавги и навреди, кражби на музика: Познатите паднаа на „априлилили“ (ВИДЕО)

1-ви април, светски ден на шегата, ден кога многумина се трудат со својата досетливост шеговито да ги  „измамат или насамарат“ и да ги...
Лице в Лице

Оние што ја познаваат, знаат дека Сани оддамна е „соло“, а сега пејачката и јавно проговори за разводот од вториот сопруг: Кариерата никогаш поблескава, во бракот никако да и тргне! (ВИДЕО)

Сања Сани Гроздановска навистина има чудна ѕвезда, необична харизма, ореол над главата кога е музиката во прашање. Атрактивната кумановка ...
Радио Милева

Македонските естрадни и ТВ личности во потрага по одговорот: Дали мажите ги сметаат моралните жени за здодевни? (ВИДЕО)

Морал e збир на правила на определено општество или општествена класа за содржината и начинот на меѓусебните односи на луѓето и на човечките...
Радио Милева

Добрила Ивановска Чабриќ во „Ѕвездите на Гранд“: Жирито воодушевено од 94 – годишната Македонка – „Таа е мој идол“ (видео)

Во саботната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и македонскиот кандидат Дамјан Димевски (19) од Скопје....
Радио Милева

Вело и Евгенија Марковски за прв пат заедно во ТВ емисија: „И покрај предрасудите и лошите коментари, ние успеавме“ (ВИДЕО)

Дека вистинската љубов не познава граници, не брои години и е посилна е од сите бариери, сведочи љубовната приказна на нашиот познат...
Лице в Лице

Аки Рахимовски последното интервју за македонски медиум го даде за „Бекстејџ“, па се потсети на Тоше: „Секогаш кога ќе го слушнам на радио, душата ми плаче“

Пејачот на култната група Аки Рахимовски ненајдено почина на 67 години. Ненајдената смрт на Аки го потресе регионот, неговите колеги,...