андреана чекиќ

Пронајдени се 28 резултати на тема „андреана чекиќ“
Радио Милева

Андреана Чекиќ беше врска со оженет маж, се пишуваше дека физички се пресметуваат, а сега пејачката првпат се огласи: „Имав бурна врска, но помина“

Пејачката Андреана Чекиќ проговори за бурното раскинување со поранешниот свршеник Марко Милошевиќ. Андреана откри по што ќе ја памети...
Радио Милева

Пријовиќ и Андреана Чекиќ се во конфликт поради нивните мајки? Пејачките се огласија и открија дали има „војна“ меѓу нив

Откако во медиумите се појави вест за наводна кавга меѓу пејачките Александра Пријовиќ и Андреана Чекиќ, се огласи Чекиќ на својот „Инстаграм“. Имено,...
Радио Милева

По бројни шпекулации, Андреана Чекиќ откри дали ја раскинала свршувачката со момчето кое се разведе поради неа

По бројните шпекулации дека Андреана Чекиќ го оставила свршеникот Марко Милошевиќ, пејачката во емисијата „Амиџи шоу“ одлучи да проговори...
Радио Милева

Пукна тиквата: Андреана Чекиќ на одмор физички се пресметала со Марко, па ја раскинала свршувачката?

Пејачката Андреана Чекиќ наводно на одмор физички се пресметала со својот сега веќе поранешен свршеник Марко Милошевиќ, пишуваат српските...
Радио Милева

Андреана Чекиќ проговори за прекинување на пријателството со Ана Севиќ: „Неверојатно е колку ѓубре имав во мојот живот“

Андреана Чекиќ и нејзината кума Ана Севиќ го прекинаа долгогодишното пријтелство,  а сега Чекиќ ги откри сите детали. Андреана вели...
Радио Милева

Српската пејачка сакаше да се пофали со слика од изолација, па не само што се избрука, туку и се заканува и затвор! (ФОТО)

Претставниците на надлежните и релевантни институции со денови апелираат до граѓаните да се придржуваат кон сите пропишани мерки воведени...
Радио Милева

По скандалот во САД, Андреана Чекиќ раскина со момчето? Ги избриша заедничките фотографии од „Инстаграм“, а ова е нејзиниот коментар

Пејачката Андреана Чекиќ на почетокот на септември  се сврши со нејзиното момче Марко Миљковиќ кој се уште е во брак со сопругата Марина...
Радио Милева

Свршеникот и менаџер на Андреана Чекиќ на турнејата низ САД, среде локал ја плукнал пејачката в лице и и’ ја искинал маичката, па останала со голи гради!

Андреана Чекиќ и нејзиниот свршеник, Марко Милошевиќ, повторно имале  инцидент, но овој пат во Америка, каде што моментално се одвива...
Радио Милева

Се’ уште законската жена на вереникот на Андреана Чекиќ избезумена и шокирана кога дознала за неговата веридба со пејачката

По неколкумесечната врска со нејзиното сè уште женето момче Марко Милошевиќ, пејачката Андреана Чекиќ (35) беше запрашана дали ќе се...
Радио Милева

Андреана Чекиќ прв пат ги прокоментира написите дека е во врска со оженет маж и дека не му дозволува да ја гледа ќерката

Пејачката Андреана Чекиќ се разведува од својот сопруг Иван Млaдновиќ. Меѓутоа, пејачката е во емотивна врска со оженет маж Марко Милошевиќ. Во...