андреана чекиќ

Пронајдени се 22 резултати на тема „андреана чекиќ“
Радио Милева

Српската пејачка сакаше да се пофали со слика од изолација, па не само што се избрука, туку и се заканува и затвор! (ФОТО)

Претставниците на надлежните и релевантни институции со денови апелираат до граѓаните да се придржуваат кон сите пропишани мерки воведени...
Радио Милева

По скандалот во САД, Андреана Чекиќ раскина со момчето? Ги избриша заедничките фотографии од „Инстаграм“, а ова е нејзиниот коментар

Пејачката Андреана Чекиќ на почетокот на септември  се сврши со нејзиното момче Марко Миљковиќ кој се уште е во брак со сопругата Марина...
Радио Милева

Свршеникот и менаџер на Андреана Чекиќ на турнејата низ САД, среде локал ја плукнал пејачката в лице и и’ ја искинал маичката, па останала со голи гради!

Андреана Чекиќ и нејзиниот свршеник, Марко Милошевиќ, повторно имале  инцидент, но овој пат во Америка, каде што моментално се одвива...
Радио Милева

Се’ уште законската жена на вереникот на Андреана Чекиќ избезумена и шокирана кога дознала за неговата веридба со пејачката

По неколкумесечната врска со нејзиното сè уште женето момче Марко Милошевиќ, пејачката Андреана Чекиќ (35) беше запрашана дали ќе се...
Радио Милева

Андреана Чекиќ прв пат ги прокоментира написите дека е во врска со оженет маж и дека не му дозволува да ја гледа ќерката

Пејачката Андреана Чекиќ се разведува од својот сопруг Иван Млaдновиќ. Меѓутоа, пејачката е во емотивна врска со оженет маж Марко Милошевиќ. Во...
Радио Милева

Сопругот на Андреана Чекиќ проговори за бракот и неверството: „Секако дека не ја подржувам што е со оженет маж“

Иван Миладоновиќ, сопругот на пејачката Андрана Чекиќ со кој се уште е во формален брак не ја подржува нејзината нова љубовна романса...
Радио Милева

Андреана Чекиќ не можела да се воздржи: Со љубовникот заклучени 15 минути во кафеанското WC, додека мажот седел на соседната маса!

Фолкерката неодамна излегла со новиот партнер во провод, но за несреќа на истото место се нашол и нејзиниот донеодамнешен сопруг, со...
Радио Милева

Соседите на Андреана Чекиќ открија детали од нејзиниот приватен живот: „Нејзиното ново момче доаѓаше во нашиот крај“

Андреана Чекиќ се разведе од сопругот и колегата Иван Миладиновиќ, па започна врска со оженет маж. Откако се огласи и сопругата на нејзиниот...
Радио Милева

Српската пејачка Андреана Чекиќ има ново момче, ама тој е женет: „Го лажеше моето дете дека ќе му подари куче, а му го украде таткото“! (ФОТО)

Српската фолк пејачка Андреана Чекиќ се појави на 8 март во Белград со новиот избраник Марко Милошевиќ, и иако се зборуваше за дека имаат...
Радио Милева

Пејачката Андреана Чекиќ му донесе новогодишна елка на Дарко Лазиќ: Кумата му дојде на посета со подарок! (ФОТО)

Пејачката Андреана Чекиќ секогаш нагласува колку многу го сака својот кум Дарко Лазиќ, па  му даде целосната поддршка за време на опоравувањето...
Радио Милева

Кумата на Дарко Лазиќ, пејачката Андреана Чекиќ тргна во посета, па му однесе необичен подарок додека е на рехабилитација (ФОТО)

Познато е дека Андреана Чекиќ му е кума на Дарко Лазиќ. Андреана откри дека конечно ќе оди да го посети кумашинот во бањата каде што се...