анабела

Пронајдени се 38 резултати на тема „анабела“
Радио Милева

Бебето е ново кај Ѓогани, а однесувањето – исто како лани: Медиумот дошол по изјава кај бабата, а новинарката на српски „Курир“ тврди дека Анабела физички ја нападнала!?

Луна Ѓогани се породи, нејзината мајка – пејачката Анабела Атијас ја доби внуката Миа, но приноовата во семејството не ја сменила...
Радио Милева

По Луна и нејзината помала сестра Нина Ѓогани доживеала нервен слом: Го искршила и превртела целиот стан (ФОТО)

Хистеричното, неконтролирано и на моменти развратно однесување на Луна Ѓогани во реалното шоу „Задруга 3“ влијаело врз нејзината помала...
Радио Милева

„Задруга“ излезе од контрола: Анабела на Велики Петок се степа со Марко, па ја истепа и Луна, а пота доживеа нервен слом, па испи дупла доза седативи (ВИДЕО)

Работите во реалното шоу „Задруга 3“ по се’ изгледа тотално излегоа од контрола. Веќе не забавно, а вчера, на Велики Петок малку недостасуваше...
Радио Милева

По секојдневните караници и тепачки на Анабела и Гаги во „Задруга3“ се огласи и Слоба: „Најмногу ми е жал за Луна!“ (видео)

Слоба Радановиќ и Луна Ѓогани се разделија по „Задруга 1“, но иако пејачот одамна стави точка на нивната врска, кај Луна случајот не...
Радио Милева

Хаос во „Задруга“ – реагираше обезбедувањето: Гаги ја удри Анабела со шише во главата, а таа пак се откажа од Луна (видео)

Гаги Ѓогани, Анабела Атијас и Луна сега живеат под ист кров во реалното шоу „Задруга 3“ а во медиумите се шпекулира дека за тоа добиваат...
Радио Милева

Луна „го мува“ Стефан Живојиновиќ: Брена на Инстаграм негативно изреагира, Анабела симпатиите ги негира!? (ФОТО)

Последниве денови големо внимание привлече приказната за симпатиите помеѓу Стефан Живојиновиќ и Луна Ѓогани. По присуството на Луна...
Радио Милева

Анабела призна дека многу страда поради разводот со Андреј: „Погребете ме со песната „Десет млаџа“ од Дино Мерлин

Анабела Атијас во интервју за „Информер“ откри дека многу страда поради разводот со Андреј Атијас. Популарната пејачка е толку депресивна...
Радио Милева

Анабела ја исплука бившата сопруга на бившиот љубовник на ќерка и: „Таа е само за во ВЦ шоља… и да пуштиш вода!“

Анабела Атијас во емисија кај Огњен Амиџиќ одговараше на прашања погодувајќи за кој мистериозен предмет се работи, кој всушност беше...
Радио Милева

Сите ја предупредиле дека е „баксуз“: Анабела Атијас ја откри тајната за свршеничкиот прстен (видео)

Анабела Буква по седум години се разведе од сопругот Андреј Атијас, а сега првпат јавно проговори за разводот и во каков однос е со нејзиниот...