амиџи шоу

Пронајдени се 57 резултати на тема „амиџи шоу“
Радио Милева

Српска пејачка првпат гледа касетофон, а кога требаше да пушти касета, во студиото сите „паднаа“ од смеење (ФОТО)

Пејачката Ема Радујко, која има само 18 години, за прв пат виде касетофон во емисијата „Амиџи шоу“, а нејзината реакција предизвика смеа...
Радио Милева

Кога и стигнува порака од банка, јасно е од кого е трошокот: Брена откри кој во семејството најмногу се расфрла со пари (фото)

Една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена, која покрај успешната кариера е исполнета на сите други полиња,...
Радио Милева

Сега е јасно колку се блиски пејачките – Џејла Рамовиќ проговори за врската со Марија Шерифовиќ (фото+видео)

Пејачката Џејла Рамовиќ, победничката на 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, за прв пат јавно проговори за врската со Марија Шерифовиќ,...
Радио Милева

„Немам од што да се срамам, тоа момче беше и остана цар!“- Јована Јеремиќ без влакна на јазикот јавно призна кога ја изгубила невиноста (фото)

Водителката на утринската програма на ТВ Пинк, Јована Јеремиќ, во емисијата „Амиџи шоу“ одговарала на многу интригантни прашања. Јована...
Радио Милева

Јована Јеремиќ среде емисија жестоко ја удри Љупка Стевиќ – пејачката остана без зборови, а потоа и возврати со сета сила! (фото)

Пејачката Љупка Стевиќ гостуваше во емисијата „Амиџи Шоу“ каде што го „истрпе ќотекот“  од игрите на Огњен Амиџиќ. Таа учествуваше...
Радио Милева

Тања Савиќ првпат ја откри причината зошто го напушти „Амиџи шоу“: „Не сакав да седам во иста емисија со Јована Јеремиќ“

Пејачката Тања Савиќ неодамна ја напушти емисијата „Амиџи шоу“, а сега прв пат се огласи и ја откри причината зошто си заминала. -Тука...
Радио Милева

Во студиото настана молк: Еве што одговори Анастасија Ражнатовиќ кога ја прашаа што мисли за Јелена Карлеуша

Анастасија Ражнатовиќ гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ во која зборуваше на разни теми и одговараше на прашања од приватниот живот. Во...