ами џи

Пронајдени се 23 резултати на тема „ами џи“
Радио Милева

Кристина Димитри тргна во поход на Белград: Едно е да сакаш „Македонки“ за себе, ама дали штом ја видиш, мислиш дека одма ќе те носи во кревет? (ВИДЕО)

Македонската мисица, модел и пејачка Кристина Димитри она што ќе го замисли и науми, дефинитивно е решена да го оствари. По периодот...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ се огласи по повод секс-снимката што ѝ беше објавена: „Може да има само две вистини – дека не сум јас или дека некој ме снимал“

Популарната Теодора Џехверовиќ гостуваше во „Амиџи-шоу“ на Огњен Амиџиќ каде што првпат зборуваше за секс-снимката што осамна во етерот...
Радио Милева

Маја Маринковиќ во шоуто на „Ами Џи“ ги покажа набрекнатите брадавици: Задругарките играа игра – „Јога диета, па трудејќи се прва да дојде до наградата на старлетата и излезе градата (ВИДЕО)

Ријалити старлеите од „Задруга“,  Сања Грујиќ, Маја Маринковиќ, Жана Омниа, Алекс Николиќ и Милица Веселиновиќ беа гостинки во „Ами...
Радио Милева

Сандра Африка се соблече среде емисија за да ги покаже новите силикони: Пејачката во секси градник од црна тантела се пофали со ремонтираните гради (ФОТО)

Сандра – Африка неодамна направи естетска операција на лицето и телото, а сега се појави во емисијата „Ами Џи шоу“ кај водителот...
Радио Милева

Мора да е љубов: Антониа Гиговска тврдеше дека решила да ја крие приватноста, а дечко и’ побрза да објави фотографија како таа „му преде“ во прегратки!

Антониа Гиговска полека но сигурно станува вистинска музичка ѕвезда. Не само што  завзема место во првата македонска пејачка лига,...
Радио Милева

Кога Сандра Африка ќе го затресе задникот и со него ќе почне да „ротира“, тешко дека некој може да ја имитира (ВИДЕО)

Во последното издание на емисијата „Амиџи шоу“ на ТВ Пинк, Огнен Амиџиќ беше домаќин на Сандра Африка, Марина Вишковиќ, Гога Секулиќ, ...
Радио Милева

Ќе биде жешко и жестоко: Станија и Кристијан вечерва ќе имаат средба лице в лице, ама ниту на суд, ниту во „Задруга 4“ (ФОТО)

Најактуелната приказна во последните неколку месеци нема да го добие својот епилог на суд како што беше планирано, ниту пак во реалното...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ по излегувањето од затвор откри долго чувана тајна: Во 2004-та, Ксенија Пајчин беше кај мене во станот, се забавувавме, но… (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ зборуваше за жената што некогаш ја сакал и никој не можеше да поверува во неговите зборови, кога кажа за кого се...
Радио Милева

Луна Ѓогани во „Ами Џи“ шоуто откри колку пати дневно имала се*с, водителот Огњен Амиџиќ остана подзинат?! (ВИДЕО)

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“ и учесничка на „Задруга 3“ Луна Ѓогани беше една од гостите во емисијата „Ами Џи-шоу“ каде...
Радио Милева

„Задругарките“ во шоуто на Огњен Амиџиќ: Прво им зема мерка, а потоа расните старлети добија хит задача – со задниците да дуваат балони! (ВИДЕО)

Старлетите од реалното шоу „Задруга“ беа гостинки во специјалното новогодишно издание на „Ами Џи“ шоуто на Огњен Амиџиќ. Во несекојдневни...
Радио Милева

„Би спиел со тебе во прва прилика“: Сандра – Африка доби непристоен предлог од Слоба Радановиќ среде емисија, но дали го прифати? (ФОТО)

Слободан Слоба Радановиќ, кој беше гостин во емисијата на Огњен Амиџиќ заедно со Сандра – Африка, ртече дека таа е една од девојките...