амадеус бенд

Пронајдени се 8 резултати на тема „амадеус бенд“
Мегафон

На 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје: „Амадеус бенд“ со вечерен настап и дневна промоција за медиумите на новата песна и видеоспот – „Београд“ и документарецот за нивниот починат член Токан  

Најпопуларниот музички состав кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, ги промовира...
Радио Милева

Како да претчувствувал: Ова е последната снимка на починатиот тапанар на „Амадеус бенд“, на која Бојан само пред еден месец во кафеана пее – „Кога еднаш ќе ме нема, штом засекогаш ќе склопам очи…“ (ВИДЕО)

Тапанарот Бојан Златановиќ, член на „Амадеус бенд“, кој почина на 45-годишна возраст од последиците од коронавирусот, на неговата последна...
Радио Милева

Српската естрада во шок и неверување се простува од починатиот колега: „Зошто Боже зеде толку прекрасен човек“!? (ФОТО)

Бојан Златановиќ, тапанарот на популарната поп-рок-фолк група „Амадеус бенд“ почина денес на 45-годишна возраст од последиците од коронавирусот,...
Радио Милева

Се огласи сопственикот на локалот во Кочани каде настапуваа „Амадеус бенд“: Српските медиуми измислија дека момче си ги пресече вените!

Според информација пренесена од српските медиуми „Србија данас“ и „Ало.рс“, од содржините на Вистина.мк беше пренесено дека изминатиот...