алиментација

Пронајдени се 15 резултати на тема „алиментација“
Радио Милева

Поради алиментација синот Игор Којиќ го финансира татко му – Кеба потпишал Договор за доживотна издршка (фото)

Фолк пејачот Драган Којиќ Кеба со години е на сцената и често одржува настапи. Иако многумина мислат дека многу заработува и ужива во...
Радио Милева

„Тој е голем срам“: Поранешната љубовница на Кеба го разврза јазикот за неговите примања и колку плаќа алиментација

Јавноста веќе е нашироко запознаена со тоа дека фолкерот Драган Којиќ Кеба ја има вонбрачната ќерка Ина, која ја доби од врската со текстописецот...
Радио Милева

Дарко Лазиќ за ќерката плаќа 50 000, а за синот 25 000 динари алиментација: „Марина живее на село, доволно и се тие пари“

Фолкерот Дарко Лазиќ  се сретна со поранешната партнерка Марина Гагиќ во Основниот суд во Рума каде што се одржа првото рочиште по нејзината...
Радио Милева

Дарко Лазиќ повторно лаже? Пејачот изјави дека ја платил целата алиментација за ќерката со Ана Севиќ, а адвокатот на пејачката тврди дека се уште е должен

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна зборуваше за својот однос со неговите поранешни партнерки, Ана Севиќ и Марина Гагиќ. Тој истакна дека на...
Радио Милева

Бившите се здружиле против Дарко Лазиќ: Maрина Гагиќ се јавила на Ана Севиќ да бара помош бидејќи пејачот не плаќа алиментација за синот?

  Дарко Лазиќ откако раскина со Марина Гагиќ, започна нова емотивна врска со Барбара Бобак. Меѓутоа, новата девојка на Дарко наводно...
Радио Милева

На Дарко Лазиќ извршителите „му тропаат на врата“ зашто не плаќал ниту динар алиментација: Ана Севиќ го тужи бившиот сопруг за долг од 1, 4 милиони динари!

Пејачот Дарко Лазиќ и должи на поранешната сопруга Ана Севиќ 1,4 милиони динари за неплатена алиментација цели две години. Имено, како...
Радио Милева

Молел пред судот за разбирање: Дарко Лазиќ и должи на екс-сопругата Ана Севиќ околу десет илјади евра?!

Пејачот Дарко Лазиќ (28) наводно и должи 20 алиментации на неговата поранешна сопруга Ана Севиќ (34), што тој не ги исплатил за нивната ќерка...