александра пријовиќ

Пронајдени се 216 резултати на тема „александра пријовиќ“
Радио Милева

Пред да стане „Гранд ѕвезда“: Александра Пријовиќ уште на 14 години пробала да се пробие под уметничко име Ани, но тогаш не успеала… (ФОТО)

Александра Пријовиќ денес е една од најпопуларните млади пејачки, но нејзиното патување кон ѕвездите воопшто не било лесно. Таа уште...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри како реагирал Филип на нејзините секси сцени во серијата, а еве и каков коментар добила од Брена

Александра Пријовиќ важи за една од најпопуларните пејачки во регионот, а публиката имаше прилика да ја гледа и во серијата „Убијците...
Радио Милева

Александра Пријовиќ објави фотографија од крштевка на синот, па веднаш доби коментар од Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката Александра Пријвоиќ и Филип Живојиновиќ пред некој ден го крстија синот Александар. Церемонијата се одржа во храмот „Свети...
Радио Милева

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ поради коронавирусот ја откажаа прославата за 1виот роденден на синот

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денес го крстат синот Александар, а вечерва требаше да има и прослава за неговиот прв роденден. Меѓутоа,...
Радио Милева

Пријовиќ објави невидена фотографија со синот Александар, па му посвети емотивна порака за неговиот прв роденден (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ на 6 март 2019 година се реализираа во улогата на родители, односно го добија своето прво дете,...
Радио Милева

Прија и Филип Живојиновиќ на синот за првиот роденден му подарија 30.000 евра, а сега му подготвуваат крштевка од 70.000 евра!

Александра Пријовиќ му подарила 30.000 евра на нејзиниот син за првиот роденден. Пејачката и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ станаа...
Радио Милева

Прија со денови чувствувала мачнина и се посомневала дека е пак бремена: Ново бебе во семејството Живојиновиќ или…? (ФОТО)

Иако лекарите и забраниле да затрудни две години по раѓањето на првото дете, Александра Пријовиќ посомневала дека можеби останала повторно...
Радио Милева

Има сè, може сè: Синот на Александра Пријовиќ првпат е на одмор во Дубаи со семејството Живојиновиќ

Лепа Брена и Боба традиционално како и секоја година заминаа на јануарско патување во Дубаи. Освен Брена и Боба, друштво им прави и Александра...
Радио Милева

Александра Пријовиќ и Јелена Розга станаа „први другарки“: Прија ја накити елката, Јелена и поласка, па двете разменија бакнежи на Инстаграм (ФОТО)

Новопечната снааа во семејството на лепа Брена и Боба Живоиновиќ, пејачката Александра Пријовиќ за новогодишните празници го украси...