александра пријовиќ

Пронајдени се 319 резултати на тема „александра пријовиќ“
Радио Милева

Ова девојче важи за најпопуларна пејачка во регионот, снаа е на една од најголемите ѕвезди: Ќе погодите ли кој е на фотографијата?

Ова девојче денес е поп – фолк пејачка која учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Родена е на 22 септември 1995...
Радио Милева

Александра Пријовиќ „мами“ на плажа во Мајами: Прија е пожешка и од славната спасителка Памела (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ веќе извесно време ужива во Мајами со сопругот Филип Живојиновиќ каде ги полни батериите за претстојните...
Лице в Лице

Александра Пријовиќ проговори за проширување на семејството: „Засега не сакам близнаци, сакам девојче“

Александра Пријовиќ располжена се појавила на прес конференцијата по повод настапот за Нова Година. Се плашиш ли  оваа година настапите...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри непознати детали од нејзиното детство: „Еден ќотек ќе го паметам за цел живот“

Пејачката Александра Пријовиќ откри дека владее новогодишна еуфорија во нејзинот дом на Бежаниска коса. Без оглед на тоа што претходната...
Радио Милева

Оваа песна крие голема трагедија: Редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди како Милица Тодоровиќ или Александра Пријовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Постои една песна која во себе крие голема трагедија. Неа редовно ја пеат, на неа плачат и кршат чаши дури и познатите фолк ѕвезди од...
Радио Милева

Прија одговори на чаршиските муабети за бракот со Филип: „Не е прв пат, веќе неколку пати ме разведоа“ (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ уживаат во семејната идила заедно со синот Александар со кој живеат во луксузна вила на Бежанијска...
Радио Милева

Прија уловена како прави прекршок: Пејачката двапати поминува на црвено додека синот е со неа во автомобилот (видео)

Пејачката Александра Пријовиќ за време на возење направи неколку сообраќајни прекршоци. Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја улови...
Радио Милева

Еве како Филип Живојиновиќ реагира на провокативните изданија на Александра Пријовиќ: „Многу ми значи неговото мислење“

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ од почетокот на нивната врска го привлeкуваат вниманието каде и да се појават, а пејачката за...
Радио Милева

Пријовиќ и Андреана Чекиќ се во конфликт поради нивните мајки? Пејачките се огласија и открија дали има „војна“ меѓу нив

Откако во медиумите се појави вест за наводна кавга меѓу пејачките Александра Пријовиќ и Андреана Чекиќ, се огласи Чекиќ на својот „Инстаграм“. Имено,...
Радио Милева

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството (фото + видео)

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Претходната...
Радио Милева

Свекрвата на Александра Пријовиќ со емотивна порака и честиташе роденден на снаата и конечно покажа во какви се односи

Александра Пријовиќ вчера (22.09.2021) го прослави својот 26ти роденден, а веќе неколку години важи за една од најпопуларните пејачки. Сопругата...