александар милиќ мили

Пронајдени се 24 резултати на тема „александар милиќ мили“
Радио Милева

Цеца сакаше да го „спаси“, а Мили му порача дека изгледа како Рики Мартин: Дамјан Димевски се врати во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Дамјан Димевски (19) од Скопје со песните „Сонце не ме грее“ и „Срце није камен“ се претстави во последната емисија на регионалното...
Радио Милева

Цеца и Мили во жестока „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачката бесна го напушти студиото: „Еве ти го овој човек, па нека ти го води жирито“ (видео)

Од емисија во емисија, атмосферата меѓу жирито на „Ѕвездите на Гранд“  станува се повеќе напната, па често помеѓу членовите доаѓа до...
Радио Милева

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Александар Милиќ Мили досега не зборуваше јавно за прекинувањето на соработката со Цеца Ражантовиќ за која заедно со Марина Туцаковиќ...
Радио Милева

Цеца откри тајна после 25 години: Песната „Иди док си млад“ денес е голем хит, но не била намената за Ражнатовиќ туку за оваа пејачка

Пејачката Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ и уште во првата емисија одговора на провокациите нља жирито. Во...
Радио Милева

И овој познат пејач и композитор по погребот се појави на гробот на Марина Туцаковиќ: „Ја испратив во тишина“

Познатиот текстописец, Марина Туцаковиќ која почина по тешко боледување од опасната болест, вечера  (29.09.2021) беше погребена. Поради пандемијата...
Радио Милева

Само што почнаа и веќе „војуваат“: Цеца го поткачи Мили во „Ѕвездите на Гранд“: „На суд сме, но комуницираме“

На 18 септември започнува новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“,  а во жирито наместо Јелена Карлеуша ќе биде Цеца Ражнатовиќ. Продукцијата...
Радио Милева

Ќе го препознаете ли овој српски „фраер“, кој денес е позната музичка „ѕверка“, а прави нешто, што денес самиот не би можел ниту да го гледа?! (ВИДЕО)

Ретро фотографиите и видеата понекогаш се чудо. Не само што не враќаат во минатото, во годините на младоста и лудоста, туку и не потсетуваат...
Радио Милева

Почина уште една млада „Ѕвезда на Гранд“ под неразјаснети околности: Колегите и продукцијата во шок! (ФОТО)

Младиот пејач Момир Луковац (24), учесник во најпопуларното и најгледано регионално музичко талент ТВ шоу „Ѕвездите на Гранд“, ненадејно...
Радио Милева

Мили е позитивен на коронавирус и не се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ откри што ќе се случува во наредните изданија

На почетокот на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ откри дека неговиот колега, музичарот Александар Милиќ Мили, нема да биде дел од шоуто. Имено,...
Радио Милева

Мили одговори на обвинувањата на Ѓорѓе Давид дека ги „штелува“ микрофоните на неговите кандидати во „Ѕвездите на Гранд“

Oткако Ѓорѓе Давид го обивни Александар Милиќ Мили дека ги „штелува“ микрофоните на неговите кандидати за да звучат подобро во „Ѕвездите...
Радио Милева

Кандидатот кој со една песна го освои жирито на „Ѕвездите на Гранд“ проговори на што мислеше кога заплака, но и за членовите на жирито

Исак Шабановиќ гостуваше во новата епизода на емисијата „Неткултурно“ и ни раскажа само еден дел од својата животна приказна. Со години...
Радио Милева

Во брак се 14 години, но ретко се појавуваат заедно во јавност: Ова е убавата сопруга на музичарот Мили (фото)

Српскиот композитор продуцент и член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Милиќ Мили во јавност ретко се појавува со сопругата. Мили...