александар маленко

Пронајдени се 3 резултати на тема „александар маленко“
Радио Милева

Петтиот брак на пливачот „ги усвити“ социјалните мрежи: Знаете ли што им е заедничко на Александар Маленко и Емилија Розман?

Петтиот по ред брак на Александар Маленко со словенечката инструкторка по пливање и терапевт за масажа во Марибор, 42 годишната Метка...
Радио Милева

Маленко е македонски рекордер во пливање… во брачни води: Тој „една рака“ деца, а заедно со неговата нова, петта невеста, вкупно девет!

Некогаш македонскиот машки пливачки мегаталент, велат најдобар на сите времиња,  излезе дека најмногу љуби да плива во „брачните води“. ...