аца лукас

Пронајдени се 40 резултати на тема „аца лукас“
Радио Милева

Скандал во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“: Аца Лукас жестоко распали по Карлуеша, па го напушти студиото!

Полуфиналната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ беше толку стресна за жирито, па не се знае дали ќе останат истите членови следната сезона. Како...
Радио Милева

Еве зошто го ограбија Саша Поповиќ: Покрај накитот и парите од сефот земени документи од 50 недвижнини и уште една важна работа!

Вилата на  Саша Поповиќ на 8 март беше ограбена од непознати крадци. Како што е познато, разбојниците го земале целиот сеф од куќата,...
Радио Милева

Неговата бивша жена Соња им честиташе на дамите 8-ми Март, а потоа следуваше брутална порака до неа од Аца Лукас! (ФОТО)

Иако во последно време се чини дека војната помеѓу поранешните брачни другари  Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заврши, она што вчера се...
Радио Милева

Лукас ја собра естрадата за роденденот на својот син: Кога Цеца ќе се фати за микрофонот настана русвај! (ФОТО+ВИДЕО)

Српскиот фолк пејач Аца Лукас минатата ноќ организирал луда забава, канејќи ги сите што му се блиски на српската естрада, и сетоа тоа...
Радио Милева

Бившата жена на Аца Лукас распали по неговите девојки: Соња Вуксановиќ им го „расплака мајчето“! (ФОТО)

Кон средината на минатата година, Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ ставија точка на нивниот брак. Оттогаш, медиумите пишуваат...
Радио Милева

Аца Лукас се колнеше дека ќе остаре со неа, а сега „коса му се исправи“ кога виде со кого е неговата бивша: Бранислава во друштво на Сораја! (ФОТО)

По разделбата од Соња Вуксановиќ, Ака Лукас јавно ја претстави, тогаш  својата нова девојка Бранислава Пашајлија, велејќи оти е сигурен...