аца лукас

Пронајдени се 227 резултати на тема „аца лукас“
Радио Милева

Ќе се снима „Кафана на Балкану“ – серија темелена на животот и кариерата на Аца Лукас: Овие две актерки се во игра да ја глумат бившата жена на пејачот

Серијата „Кафана на Балкану“, за животот и кариерата на Аца Лукас, наскоро ќе започне со снимање, а продуцентот Саша Мирковиќ бара актери...
Радио Милева

Аца Лукас имаше настап во емисија, па го заборави текстот на песната, па проба да се „извади“, ама… (ВИДЕО)

Видеото каде Аца Лукас ја изведува својата песна на плејбек во една емисија ги запали социјалните мрежи, не само затоа што ги заборави...
Радио Милева

Маријана Зоњиќ ноќта пред да влезе во „Задруга 5“ ја минала кај Аца Лукас: Старлетата и пејачот пееле, пиеле, се се*сале… а за малку не завршиле и во „тројка“ (ФОТО)

Учесничката во тукуштозапочнатата нова сезона на „Задруга 5“, старлетата  Маријана Зонјиќ изјави дека ноќта пред да влезе во реалното...
Радио Милева

Аца Лукас одговори на обвинувањата дека имал интимни односи со учесничката во „Задруга“: „И мене Мадона ме покани на “четворка“

Пред неколку дена учесничката во „Задруга“, Маријана Зонјиќ изјави дека фолкерот Аца Лукас ја поканил на тројка во неговиот стан, а...
Радио Милева

Учесничката во „Задруга 5“ тврди дека ноќта пред да влезе во реалното шоу ја поминала во креветот на Аца Лукас: „Ме покани на интимни односи со повеќе девојки“

Пејачката и задругарката Маријана Зонјиќ (25) тврди дека ноќта пред да влезе во „Задруга 5“ ја поминала во креветот на Аца Лукас. Имено,...
Радио Милева

Аца Лукас се огласи по обвинувањата на Ивана Селаков дека ја измамил: „Да не бев јас, таа ќе немаше ни за леб“

Најновата дуетска песна на Аца Лукас и Ивана Селаков е избришана од „Јутуб“ поради прекин на нивната соработка. Имено, Ивана го обвини...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ јавно го прозва Аца Лукас, а пејачот брутално му возврати: „Тој е будала, паљачо и лажен криминалец“ (ФОТО)

Пред неколку дена, Кристијан Голубовиќ изјави дека не сака никој да го стави во ист кош со Аца Лукас. На сметка на пејачот тој изнесе...
Радио Милева

„Бев морално и материјално измамена“: Ивана Селаков во „војна“ со Аца Лукас поради новата дуетска песна

Ивана Селаков и Аца Лукас се скараа само еден ден по објавувањето на нивната песна „Сватови“. Имено, Аца и Ивана вчера ја објавија својата...
Радио Милева

Ќе се снима „Кафеана на Балканот“, серија за животот на Аца Лукас темелена на автобиографијата „Ова сум јас“: Кија Коцкар ќе ја глуми неговата бивша сопруга Соња? (ФОТО)

Кија Коцкар и уште две актерки се борат за улогата на поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вукасановиќ во серијата за животот на пејачот...
Радио Милева

Аца Лукас ја откри мрачната вистина за големиот хит и кому му го посветил: „Кријам солзи секогаш кога ја пеам“

Една од најемотивните балади кои Аца Лукас ги испеал во досегашната кариера е песната „Лешче“. Во својата автобиографска книга, тој...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ уринираше врз автобиографската книга на Аца Лукас, а фолкерот му возврати: „Тој џанак нека скокне во ВЦ шолја, јас ќе пуштам вода“

Милан Лаќа Радуловиќ, синот на Марина Туцаковиќ и Александар Фута Радуловиќ, повторно направи екцес за кој  бруи јавноста! Сега, неговата...
Радио Милева

Аца Лукас откри скандал за свадбата на Прија и Филип: „Мене, Шабан и Цеца не не поканија како пријатели на семејството… туку не викнаа да пееме тезга“! (ФОТО)

Фолкерот Аца Лукас во неговата автобиографска книга „Ова сум јас“ откри многу пикантерии од неговиот живот. Во еден дел од книгата,...
Радио Милева

Карлеуша распали по Аца Лукас кој изјави дека пеел и вечерта кога бил убиен премиерот Ѓинѓиќ: „Нема оправдување, па дури ова да го кажал и во наркомански делириум!“

Поп дивата Јелена Карлеуша се огласи денес на својот Инстаграм профил, па жестоко распали по Аца Лукас заради една од неговите шокантни...
Радио Милева

Лепа Брена ја тешела екс сопругата на Лукас: „Што ќе ти е таков клошар и наркоман“ – пејачот распали по Живојиновиќ

Лепа Брена ја тешела екс сопругата на Лукас: „Што ќе ти е таков клошар и наркоман“ – пејачот распали по Живојиновиќ Пејачот Аца Лукас...