2021

Пронајдени се 50 резултати на тема „2021“
Радио Милева

Бојана Скендеровски: „2021 ќе ја паметам по убави нешта на приватен план, но и на професионален план“

Не делат уште неколку дена до 31 декември и до крајот на 2021 година и почетокот на 2022 година. Познатите веќе покажаа како ги украсиле новогодишните...
Радио Милева

Првпат ќе застане пред „музичкиот суд“ во „Гранд“: Овој Македонец е еден од учесниците во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Неодамна започнаа снимањата на новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Оваа година во музичкото шоу ќе има...
Промотер

„Оквир преваре“ е најновата песна на македонскиот финалист во „Ѕвездите на Гранд“ – Мартинијан Кириловски

Кумановецот Мартинијан Кириловски на публиката стана познат по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Мартинијан...
Радио Милева

Го разделиле од родителите и никогаш повеќе не ги видел: Тажна приказна на шведскиот претставник на Евровизија

Шведскиот претставник на Евровизија, 19 годишниот Тусе со песната „Voices“ се пласираше во финалето на музичкото шоу. Ова младо момче зад...