2019

Пронајдени се 40 резултати на тема „2019“
Радио Милева

Поранешната сопруга на Жика Јакшиќ ги сублимираше впечатоците од 2019 година: „Ми се случија многу убави работи“

Поранешната сопруга на Жика Јакшиќ и водителката на „Пинк“ телевизија  за порталот пинк.рс ги отвори вратите од својот дом и го покажа...
Радио Милева

За нив годинава не беше баш среќна: Овие бракови на познатите од домашната и српската естрада се распаднаа во 2019 (ФОТО)

На некои познати брачни двојки од естрадата во регионов љубовта баш и не им „цветаше“ во 2019 година, па така нивните бракови завршија...
Радио Милева

Кристина Димитриевска е „Балканска убавица“ по втор пат: Во 2014 титулата ја одведе до Даниел Кајмакоски, кој ли ќе има „Х – фактор“ годинава? (ФОТО)

Македонската мисица, модел и новопечена „пејачка во обид“ Кристина Димитриевска е новата Балканска убавица. Имено, таа не изборот...
Радио Милева

Започнаа снимањата на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а овој Македонец ќе се во појави во првата емисија (фото)

Кон крајот на месец јуни заврши последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што победата ја однесе Џејла...
Радио Милева

Вакво нешто досега не е видено на евровизиската сцена: Австралија со врвен настап на првата полуфинална вечер

Сношти во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија, а Австралија за свој избраник ја имаше Кејт Милер – Хејдк. Кејт Милер-...
Радио Милева

„Не сум утрински човек, но се радувам на своето прво патување во Израел“: Тамара Тодевска замина во Тел Авив

Изборот за песна на „Евровизија“ оваа година ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Наша претставничка е Тамара Тодевска која ќе не претставува...