Радио Милева
подобра од 7-ца на Лото

Тело ремек дело: Марјана Станојковска и кога рекламира и кога позира не престанува да провоцира (фото)

Тело ремек дело: Марјана Станојковска и кога рекламира и кога позира не престанува да провоцира (фото)

Марјана Станојковска со години важи за една од најзгодните водителки.

Секако, тоа и со причина, бидејќи и во какво издание да се појави, таа изгледа тип – топ и ги собира сите позитивни коментари.

Таа со години е заштитно лице на „Лото“, а на многумина и можеби им донела среќа, на некои повеќе, на некои помалку.

Освен тоа што имаме прилика да ја гледаме на ТВ екраните и на разни  настани на кои што често знае да биде водителка, Марјана е активна и „Инстаграм“.

Токму на оваа платформа, се пристуни голем број на јавни личности. Па освен што објавуваат фотографии или објавуваат детали од настапи, снимања, приватни моменти,  тие во последно време се повеќе на Инстаграм рекламираат одредени производи, брендови или по новото кажано се инфлуенсери.

На Станојковска и водителството и инфлуенсерството и оди рака, па кога ќе застане пред објкетивот нема мака. Таа и кога рекламира, а и кога позира не престанува да провоцира.

Имено, често на социјалните мрежи знае да објави фотографија од студиото на „Лото“, каде позира во разни кратки или долги фустани кои одлично и прилегаат  на нејзината витка линија.

Кога пак позира во бикини и рекламира одрендени костими за капење, македонската водителка изгледа подобро од кога и да било. Во разни пози речиси има секојдевни во провокативни дози. Испружена или седната во базен, Марјана е глетка за секој ден.

Или пак додека рекламира одредени производи на брендови, повеќе ќе гледате во неа отколку во тоа што го рекламира.

Во какво издание и да се појави, Марјана изгледа како милион долари. Без разлика дали рекламира, или позира во некое издание, Марјана не престанува да провоцира.

фото: инстаграм/марјана станојковска

Останати вести од Радио Милева