Радио Милева
високи цели

Тело како ремек дело во агендата на Мелита: Реалност или супериорна технолошка вештина? (фото)

Тело како ремек дело во агендата на Мелита: Реалност или супериорна технолошка вештина? (фото)

Според последните објави на својот профил на Инстаграм, Мелита Ракичевиќ си постави високи цели од својата дневна рутинска агенда.

Имено, пребарувајќи по своите фотографии од архива, таа си најде фото-спомнен на кој покажа како изгледала, односсн во каква форма била кога вежбала секој ден.

-Ова е таа форма во која мора да се вратам. Моето тело кога вежбав секој ден, пишува Мелита и со тоа стави до знаење дека изминатиот период не и бил дојден до вежбање.

Незадоволна од тоа како изгледа сега, или само тежнее до своето замислено совршенство, најдобро знае самата.

Некогашната ТВ водителка не ретко е прозвана дека е чест корисник на алатите за корекција, па оттука се поставува прашањето дали изгледот е дело на справите од теретана или на оние од супериорната технологија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 💎MELITA 💎 (@melitameli)

Вака или така, Мелита во оваа беж долна облека на фотографијата има топ дефинирено тело, а дали заслугата е физичка или технолошка во случајов е сеедно, Мелита изгледа одлично.

фото:Инстаграм принтскрин/Мелита

Останати вести од Радио Милева