Радио Милева
Духовита

Теа Таировиќ има доблест да се шегува на своја сметка, а прекарот што си го даде ги насмеа сите

Теа Таировиќ има доблест да се шегува на своја сметка, а прекарот што си го даде ги насмеа сите

Пејачката Теа Таировиќ секојпат успева целосно да ја „зашемети“ публиката на своите настапи.

Со своите движења, мешање колкови и облини го „закова“ вниманието на присутните, па тие сакаат да ја снимаат и нејзиниот танц често станува вирален на социјалните мрежи.

Сега таа објави видео на „TikTok“ во кое откри колку е висока, и дека на своите настапи секогаш носи високи потпетици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

– Висока сум 176 см. Кога ќе облечам штикли сум повисока од сите други, тогаш сум речиси два метра – низ смеа рекла таа, а потоа додала:

– Оние на мене сега се 10 см. Затоа, јас не сум како бандера во ова. Но, кога ќе ги облечам тие вистинските штикли за шоу, јас сум „Теа Бандерас“.

фото:Инстаграм/Теа Таировиќ

Останати вести од Радио Милева