Лице в Лице

Теа Таировиќ и прати бакнежи на првата симпатија од Куманово: „Тогаш бевме деца, сега е прекрасно момче го поздравувам и бакнувам“ (ВИДЕО) 

Теа Таировиќ и прати бакнежи на првата симпатија од Куманово: „Тогаш бевме деца, сега е прекрасно момче го поздравувам и бакнувам“ (ВИДЕО) 

Младата и атрактивна фолк пејачка Теа Таировиќ минатата година  беше една од најбараните, а и сега  работи со полна пареа и сака да остане на самиот врв на естрадата.

Откако ланскиот албум доживеа огромен успех, Теа Таировиќ го издаде својот нов албум наречен „Балерина“. На албумот има десет нови песни, а една од нив е соработка со познатиот рапер Voyage на песната “Балерина”. За помалку од 24 часа, токму нивната соработка собра најмногу прегледи, дури над 700 илјади и го освои второто место на трендингот на YouTube.

Текстот за споменатиот дует го напишаа двајцата, а мора да нагласиме дека Теа ги напиша повеќето текстови за новиот албум. Пријателот и колега Нучи, за соработката меѓу Voyage и Теа, коментираше дека ова издание на Voyage е: „Михајло фолк“, на што Voyage низ смеа одговори дека само се прилагодил на стилот на Теа.

Заедно со дуетот со Voyage, албумот вклучува хитови како „Биби хабиби“, „Да си најбољи“, „Црно одело“, “Будало” и други… Повеќето хитови од новиот албум на Теа се во нејзиниот добро познат ориентален стил, но со тој стил реши да ја покажеме неговата понежна страна преку две балади: „Не брини мајко“ и „Љубовник“.

Во ексклузивното интервју кое Таировиќ го даде за нашите соработници од најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“ ги откри сите детали за албумот, но и откри дали има симпатија и се присети на првата која и била од Куманово.

Целиот разговор проследете го во видеото во продолжение (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Лице в Лице