Лице в Лице

Теа Таировиќ емотивно се разголи: „Сакам да бидам сама, се изгорев од мажи, ме изневеруваа на секој начин“

Теа Таировиќ емотивно се разголи: „Сакам да бидам сама, се изгорев од мажи, ме изневеруваа на секој начин“

Популарната српска пејачка Теа Таитовиќ во интервју за Информер.рс откри зошто преферира долги врски, дали и се додворуваат мажите и дали има љубов. Таа се осврна на своето детство, и откри каде се гледа себеси за 20 години.

Ти си една од најубавите и најзгодните пејачки, а немаш момче. Како е можно?

– Немам желба за партнер. Кога сакам да го имам, веднаш помислувам на сите начини на кои може да ме изневери, па се предомислувам. Не ми треба дечко по секоја цена. Сакам да бидам сама. Се изгорев со мажи, ме изневеруваа на секој начин… Затоа веќе не им верувам.

И дали се плашите дека засекогаш ќе останете сами?

– Бев лепило за мажи кои се родени со грешка, но велат: „Со кој си, таков си“. Можеби и јас имам недостатоци и затоа ме привлекуваат. Не ми е важен бракот, поважен ми е односот со партнерот. Од оваа перспектива, мислам дека не би ми било проблем да останам сама засекогаш, но не знам како ќе размислувам за десет години. Отсекогаш сум имала сериозни врски, бидејќи не сакам ништо површно. Последната врска ја имав од 2018 до 2020 година. Раскинавме поради разлики во карактерот, иако тој ми беше прекрасен и ме поддржуваше во се’.

Имате ли барем додворувач, симпатија…?

– Додворувачите се само за да подаруваат цвеќе и јас во последно време добивам многу. Имам симпатии и би сакал да ми стане дечко, но не би зборувал за кого е тоа бидејќи не е јавна личност.

Каде се гледате себеси за 20 години?

– На пуст остров со деца, сама или со партнер, не ми е важно. Не би имала проблем сама да ги одгледувам и да ги поддржувам жените на патот. Би сакал да имам пет деца, три сина и две ќерки. Јас сум единица и цел живот ми недостигаат брат и сестра.

Дали жалите што се пријавивте за „Ѕвезде Гранда“?

– Првпат се пријавив на 16 години и бев елиминирана уште во првиот круг. По вторпат се пријавив во 2015 година, а во исто време студирав психологија во Швајцарија и бев во конкуренција. Тешко ми беше. Влегов во финалето, но не успеав во суперфиналето. По натпреварот работев како пејачка и не бев барана. Ништо не се случи шест месеци, додека не добив повик од менаџерот. Ми рече: „Ќе бидеш голема ѕвезда, тоа можеме заедно“. Мислев дека се шегува со мене. Мајка ми одобри и почнав да работам со него. Тогаш имав дует со Шабан, а за тоа е одговорен и мојот менаџер.

Дали дуетот со Шабан ти го промени животот?

– Кога мојот менаџер ми предложи да пеам со Шабан, му реков дека е луд и дека тоа никогаш нема да се случи, но така требаше да биде! Мислев дека песната нема да излезе и дека е скриена камера. Снимивме дует кога имав 21 година. Тогаш бев незрела за популарност. Мило ми е што ми се случи сега, а не тогаш, бидејќи немаше да знам како да се справам со тоа. Дури и публиката не ми веруваше затоа што бев дете.

Како ќе се сеќавате на кралот на народната музика?

– Ќе го паметам Шабан додека сум жива, бидејќи тој беше жива легенда. Беше толку едноставен, а сепак толку голем. Од него научив дека големите се всушност мали, дека клучот за успехот е едноставноста и скромноста. Тој даде пример со своето однесување. Зборуваше малку, но кога зборуваше, имаше тежина, беше ценето, завршува Теа.

извор:Информер.рс
фото:Инстаграм принтскрин/Теа Таировиќ

Останати вести од Лице в Лице