Радио Милева
емотивна

„Те сонувам секоја вечер, често си покрај мене“: Неутешната ќерка на покојната Мерима Његомир со емотивна порака за својата мајка

„Те сонувам секоја вечер, често си покрај мене“: Неутешната ќерка на покојната Мерима Његомир со емотивна порака за својата мајка

Пејачката Мерима Његомир која почина на 20 ноември по кратката борба со опасната болест зад себе остави четири деца кои се уште не може да ја прифатат загубата.

Неутешната е ќерка на Мерима, Љубица која тешко ја поднесе смртта на нејзината мајка. Таа се огласи на својот Инстаграм каде што објави заедничка фотографија, а во описот напиша емотивна порака:

-Те сонувам секој вечер и често си покрај мене. Знам дека сега ме чуваш многу повеќе. Те бакнува твојата Бубица“, напиша Љубица.

За потсетување, Мерима почина на 20 ноември на 69 години  од рак на панкреасот.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева