Мегафон

Тажна вест: Почина популарниот актер

Тажна вест: Почина популарниот актер

На 50 години почина познатиот актер Верн Тројер, пренесуваат странските медиуми.

Познат по својата улога Мини Ми од „Остин Пауерс“  го напушти овој свет, а оваа вест ја потврди и неговото семејство.

Верн пред неколку недели итно бел однесен во болница откако се обидел да се самоубие.

Тројер е познат и по улогите во филмовите „Луѓето во црно“ и „Параноја во Лас Вегас“.

RIP Verne #minime

A post shared by Proverbs 23:4 (@psm1981) on

Останати вести од Мегафон