Радио Милева

Тазе модерен татко: Борко направи нешто што ќе ве воодушеви (фото)

Тазе модерен татко: Борко направи нешто што ќе ве воодушеви (фото)

Пред неколку дена, голманот на македонската репрезентација Борко Ристовски стана татко. Тој и неговата сопруга Нина станаа родители на нивното прво дете, односно синот Душан.

Борко неизмерно е среќен поради новата улога. А очигледно дека и неговите спортски обврски не му дозволуваат максимално да биде покрај синот. Но, кога се сака, има начин.

Па, ни километрите, ни далечината не го спречија најдобриот голаман да ужива во татковството.

На „Инста стори“ како разговара со својот син преку „Скајп“. Секоја чест за Борко.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева