Радио Милева
нов избор

„Тато, ова ти е зетот“: Лара Чолиќ на Денот на вљубените го донесе момчето, а вака реагираше Чола (фото)

„Тато, ова ти е зетот“: Лара Чолиќ на Денот на вљубените го донесе момчето, а вака реагираше Чола (фото)

Не помина многу од првата фотографија со избраникот во кревет, а помладата ќерка на Здравко Чолиќ направи нов чекор на емотивното патување. Таа го остави момчето кое го видовме разголен додека позира со неа и стапи во врска со нов млад човек чие име овој пат му се знае името.

Откако Лара го означи своето ново момче на „Инстаграм“, нејзините следбеници, а потоа и медиумите, можеа да заклучат дека никој друг освен Александар Шево го освоил срцето на миленикот на Чола. Згоден, впечатлив млад човек кој очигледно прави сè според чувствата, на денот на Свети Трифун или Свети Валентин гостувал во куќата на Здравко Чолиќ.

Тој го посети домот на својот иден дедо со огромен букет рози во рацете, кои ги украси со машнички, донесе плишано мече и долга емотивна порака. Лара веднаш се пофали со подарокот на социјалните мрежи, давајќи им до знаење на сите дека нејзиниот татко се согласува со нејзиниот емотивен избор.

Чола сфаќа дека неговите принцези се на возраст кога е сосема нормално да имаат момчиња, а неодамна многу шеговито проговори на оваа тема:


– Горд сум на моите ќерки, како и секој татко. Тука сум да ги поддржам и да им ги исполнам желбите. Одбраната против момците веќе полека почнува. Не знам како ќе се справам со тоа, најлошо ми е. Но, повторно, ова е целиот живот и сосема нормална работа, кажа Чолиќ за српските медиуми.

фото:Instagram printskrin/Promo Stori.rs

Останати вести од Радио Милева