Радио Милева
го загуби говорот

Таткото на Меган Маркл доживеал мозочен удар!

Таткото на Меган Маркл доживеал мозочен удар!

Томас Маркл денеска доживеа тежок мозочен удар, поради што го загуби говорот, пренесува „Дејли мејл“.

Тој сега е на итно лекување во американска болница.

Според британскиот весник, Томас Маркл доживеал мозочен удар седум дена пред да го посети Лондон за да го прослави платинестиот јубилеј на кралицата.

„Дејли Мејл“ додава дека тој го загубил говорот поради мозочен удар и дека моментално се наоѓа во американска болница, каде што добил итна медицинска помош.

– Татко ми се опоравува во болница. Бараме приватност за семејството, за неговото здравје и благосостојба. Само му треба мир и одмор. Ние се молиме.– изјави Саманта Маркл за споменатиот медиум.

фото:Profimedia

Останати вести од Радио Милева