Радио Милева
драган тргна по стапките на ќерката

Таткото на Карлеуша отвори Инстаграм, заследи само ТРИ личности и откри нешто што не сме знаеле

Таткото на Карлеуша отвори Инстаграм, заследи само ТРИ личности и откри нешто што не сме знаеле

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша е многу активна на социјалните мрежи, па често во текот на денот споделува видеа и фотографии со своите фанови, а најчесто споделува комбинации на облеки кои таа решила да ги носи.

Од друга страна, нејзиниот татко Драган Карлеуша не сака толку да се експонира, па избегнува појавување во јавноста.

Меѓутоа работите пред извесен период се променија, кога таткото на Јелена Карлеуша реши да ги прати модните трендови, па реши да отвори профил на Инстаграм. Прво што направи е тоа што ја заследи неговата ќерка и уште две лучности.

Во описот на профилот Драган сподели некои детали кои до сега не сме ги знаеле за него.

Покрај тоа што е полицаец во пензија, тој напиша дека е тапанар, спортист, морсли и речен волк, татко и дедо.

Foto:E-Stock_mirko_rodic; Dragan Mujan/Nova.rs

Останати вести од Радио Милева