Радио Милева
здравствена агонија

Тара Симов и се слоши, падна, па „преврте очи“: Учесничката во „Задруга 5“ по една жестока кавга за малку што не се шлогираше (ВИДЕО)

Тара Симов и се слоши, падна, па „преврте очи“: Учесничката во „Задруга 5“ по една жестока кавга за малку што не се шлогираше (ВИДЕО)

Тара Симов и Менсур Ајдарпашиќ синоќа се степале со вербална пресметка, а се’ кулминирало со тоа што на Тара потоа и се слошило, што кај учесниците предизвикало паника и загриженост откако едвај некако успеале да ја смират.

Тара излегла пред Белата куќа и речиси се струполила на скалите, а набргу и почнала да се жали на болки во пределот на градниот кош. Во одреден момент имала тешки тикови, врескала и се грчела,  превртувајќи очи и жалејќи се дека не може да дише. Сите се исплашиле, па дури мислеле дека колешката ќе доживее срцев или мозочен удар,  бидејќи и претходно, пред три дена не и било добро.

По некое време, Тара почувствувала олеснување и посакала да се врати внатре.

„Ми дојдоа солзи на очи, но левата рака не ја чувствувам“-  рекла Тара, а потоа присутните виделе дека левата рака не и функционира и ја кренале за да побараат помош.

Погледнете ги моментите на здравствена агонија на Тара Симов во видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева