Радио Милева

Тања Савиќ се повлече од музичката сцена, а по 10 години донесе важна одлука за нејзината кариера

Тања Савиќ се повлече од музичката сцена, а по 10 години донесе важна одлука за нејзината кариера
фото: Дејан Бриза/рас србија

Пејачката Тања Савиќ во последните неколку години ја запостави својата музичка кариера и се посвети на своето семејство во Австралија.

Меѓутоа, сега пејачката одлучи да донесе важна одлука која се однесува на нејзината кариера.

Имено, Тања одлучила да влезе во студио и да снима нови песни и по 10 години да ги израдува фановите со нов албум.

Тања на својот „Инстаграм“ објави фотографија, а во описот напиша:

„Многу сум возбедена што по долго време кончено влегувам во студио и ќе пеам нови песни за својот четврти албум ( по 10 години).Ви благодарам што ја подржувате мојата работа, ви благодарам на убавите пораки“ напиша Тања во описот на фотографијата.

Останати вести од Радио Милева