Радио Милева
манипулира

Тања Савиќ се огласи по написите дека ги малтретира децата: „Само сакам да заврши ова“

Тања Савиќ се огласи по написите дека ги малтретира децата: „Само сакам да заврши ова“

Откако сопругот на Тања Савиќ ја обвини пејачката дека ги малтретира децата и им забранува да се слушаат со нивниот татко, како и наводно испратил фотографии до редакцијата ало.рс на кои се гледа едниот син има гребнатинка, се огласи и пејачката.

– Знам што прави Душан, тој сега манипулира со народот. Тој исто така ми рече дека ќе им каже на медиумите. Тоа е жестока манипулација, тие беа под негова команда една година. И не сакам повеќе да се појавуваме во весниците. Излегуваме од фрижидерот и нема потреба затоа што живееме мирно. Го слушнавте детето, тие се добро и добро се. Јас сум сега со децата и сум смирена, во септември излегува песна“, вели пејачката.„Му велам да не однесува така бидејќи тоа влијае на детската психа“, тврди пејачката.


Пејачката додава дека нејзиниот сопруг има шифра и да престане да манипулира со децата на таков начин.
„Секогаш манипулира и глуми жртва. Вели дека е во теретана, а оди во 12 навечер. Кој оди во теретана во тоа време. Тоа е човек на кој му е важно на него да му е убаво, не им е важен на другите. Јас би сакала да не му давате на внимание бидејќи тој има пореметување. Јас сакам само децата да бидат добро. Тој не ги казнуваше децата кога не беа послушни, ќе отидеше ќе им купеше велосипед. И децата мислат дека материјалните работи се вредни. Само сакам да престане ова, јас му велам да престане да манипулира и да не зборува такви работи за доброто на децата“ вели Савиќ.

Потсетуваме, сопругот на пејачката во април претходната година ги зема децата и без нејзино знаење ги однесе во Австралија. По една година борба, пејачката ги врати децата во Србија.

фото: србија данас/инстаграм/тања савиќ

Останати вести од Радио Милева