Радио Милева
едвај стоела на нозе

Тања Савиќ настапувала позитивна на коронавирус – знаела но, не ги откажала настапите (фото)

Тања Савиќ настапувала позитивна на коронавирус – знаела но, не ги откажала настапите (фото)

Пејачката Тања Савиќ ги шокираше сите со признавањето дека имала настапи додека била позитивна на  коронавирусот, бидејќи немала срце да ги откаже настапите.

Таа изјавила дека цело време работела болна, и дека едвај стоела на нозе.

– Косата многу ми опаѓа бидејќи имав корона. Додека работев, имав корона. Не знаев дека имам, додуша се тестирав после 5 дена, тестот покажа негативен, затоа што претпоставувам во првите три дена покажува дека си позитивен. Но,  имав многу антителата, имав 4.250 антитела, а цело време работев болна – рекла Тања и додала.

– Вирусот сè уште владее, едвај сум жива, навистина бев болна. Додека бев на сцената, во главата ми се вртеше, а за цело лето имав закажано турнеја, немав срце да ја откажам. Тоа би било проблем за сопствениците на дискотеките и би направила големи проблеми на мојот менаџер и на мојата публика пред сè, тие би биле разочарани, па се појавував и одев многу болна. Само со божја помош останав добро – изјавила пејачката.

Инаку, таа неодамна избрка момче од нејзиниот настап поради недолично однесување.

Фото:Принтскрин/Ата Имаџес/Часлав Вукојичиќ

Останати вести од Радио Милева