Радио Милева
роденден мала забава

Тамара Тодевска славеше роденден на Дарен: Синчето на пејачката порасна во преслатко момче (фото)

Тамара Тодевска славеше роденден на Дарен: Синчето на пејачката порасна во преслатко момче (фото)

Времето лета, детацата брзо растат, ние старееме или поубаво звучи кога ќе се каже дека стануваме поискусни и го полниме својот багаж со животни искуства.

Во домот на македонската пејачка Тамара Тодевска со две мали деца секогаш е весело.

Имено, пејачката е активна на социјалните мрежи, па често знае да ги сними нејзините деца, ќеркичката Хана и синчето Дарен.

Овојпат, македонската пејачка имаше убав повод за славење. Имено, таа го прослави роденденот на синчето.

По тој повод, мама и тато организираа забава на која присуствуваа неколку дечиња, пријатели и роднини.

Тодевска на својот „Инстаграм“ објави неколку фотографии од роденденската атмосфера и покажа како наследникот ужива во забавата.

Имено, таа прво објави фотка од Дарен и Хана, а братчето и сестричката позираат еден покрај друг и изгледаат преслатко.

Тука беше и клонот кој ги забавуваше дечињата.

Дарен дуваше и свеќички за роденден…

На роденденот присуствуваше и кумот на Тамара, Дејан Манасков.

Славеникот пак беше облечен во преслатко одело со доза на елеганција, односно панталончиња, бела кошула, палто и чизмички и изгледа како вистински мал фраер.

Среќен роденден.

фото: принтскрин/инстаграм/тамара тодевска

Останати вести од Радио Милева