Радио Милева
„исцедена“...

Тамара Тодевска се исуши: Пејачката позираше по долна облека, а постигнатото се гледа од прва (фото)

Тамара Тодевска се исуши: Пејачката позираше по долна облека, а постигнатото се гледа од прва (фото)

Тамара Тодевска не била никогаш послаба… Така и изгледа, а тоа евидентно на прв поглед и самата го покажува.

Таа веќе неколку години е редовно „заглавена“ во теретана и тоа со личен тренер кој ја држи под контрола и дисциплина да води здрав начин на живот, да билда имунитет и секако да го има телото кое го посакува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Ако претходно имаше проблем со килограмите, денес Тамара гордо може да се пофали дека успеа да добие рамен стомак, теки нозе, па дури и исцртани стомачни.

По секојдневните напорни тренинзи, здравата исхрана и третманите во салони за убавина, Тамара редовно се фали дека постигнала одлични резултати.

Овој пат презадоволна од себе позираше по црна долна облека во која изгледа задоволно, а тоа се гледа и од изразот на нејзиното лице.

Тамара се „цеди“ на најјако, а за трудот доби награда, лична сатисфактија и мотивација да продолжи со исто темпо на физичка активност и здрави навики.

Фото: Инстаграм/Тамара Тодевска принтскрин

Останати вести од Радио Милева