Промотер

Тамара Тодевска има нова песна, фантастична балада отпена на српски јазик – „Савршен крој“ (ВИДЕО)

Тамара Тодевска има нова песна, фантастична балада отпена на српски јазик – „Савршен крој“ (ВИДЕО)

Песната „Савршен крој“ на Тамара Тодевска е новиот сингл во продукција на  фондацијата План Б. Една од најпознатите пејачки од Македонија со задоволство се одзва на поканата на фондацијата, а песната за неа ја создадоа: Зоран Коневиќ и Шридар Соланки (музика), Александра Милутиновиќ (текст) и Војислав Аралица (аранжман).

Оваа прекрасна женска балада во извонредната интерпретација на Тамара е одлично дополнување на претходниот сингл „Ветер“ на уште една друга одлична пејачка, Маја Сар. Работата на „Фондацијата План Б“ беше претставена со објавувањето на синглот „Зрно магија“ во изведба на познатиот рок пејач и фронтмен на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле, а потоа сингловите „Загледан“ на легендарниот Драги Јелиќ. и „Ти си мој брат“ на уште еден одличен рок пејач, Дејан Цукиќ.

Сите тие се дел од План Б, истоимениот албум, кој се очекува да биде објавен во средината на јуни од Tesla Music и Croatia Records. Албумот „План Б“ собра неколку од најголемите регионални музички имиња, па со своите песни наскоро ќе се претстават Дадо Топиќ и Влатко Стефановски, Ален Исламовиќ, Горан Шепа –  Гале (Кербер) и Драган Јовановиќ – Крле (Генерација 5).

Со инструменталната „Ти благодарам“,  Зоран Коневиќ, авторот на музиката на сите песни и аранжерот Воислав Аралица му оддадоа почит на еден од најголемите светски рок музичари Дејвид Гилмур.

Во продолжение проследете како звучи и изгледа „Савршен крој“ на Тамара: