Радио Милева

Tамара Тодевска денес слави роденден, а еве какво изненадување и направи малата Хана! (фото)

Tамара Тодевска денес слави роденден, а еве какво изненадување и направи малата Хана! (фото)

Познатата македонска пејачка Тамра Тодевска, денеска слави роденден, па роденското утро и започна на прекрсен начин.

На „Инста стори“, Тамара се пофали како и започнал денот и како нејзината две годишна ќерка и го честита роденденот на мама.

Имено, на видеото се гледа како Хана влегува во собата на Тодевска и пее „Happy birthday“.

Преслатко нели?

Инаку, претходната недела пејачката потврди дека заедно со сопругот го очекуваат своето второ дете.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева