Лице в Лице
приказни од зад сцената

Тамара подготвена да „Замижи“ на македонски, а по “1003”, и “Секс” и со нов хит на српски јазик (ВИДЕО)

Тамара подготвена да „Замижи“ на македонски, а по “1003”, и “Секс” и со нов  хит на српски јазик (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тамара Тодевска покрај Калиопи, е веројатно најдобриот женски вокал на македонската музичка сцена, а еден од најобрите и пошироко во регионот. Таа по подолг период неодамна имаше настап пред публиката во македонската престолнина  во еден од познатите скопски ноќни клубови.

Тамара изведе голем дел од својот добро познат музички репертоар и нешто што секогаш е ново изненадување за публиката која по дифолт ги полни нејзините настапи.

Во ексклузувно интервју за естрадниот магазин од зад сценара, најуспешната македонска евровизиска преставничка откри детали за нејзината нова песна  насловена „Замижи“!

Тамара исто така раскажа дека работи и на песна на Српски јазик и тоа со Цоби , момчето кое е автор на песната „Мушкарчина“ во изведба на атрактивната Сара Јо.

Што се’  Тамара Тодевска откри и раскажа, ексклузивно погледнете во видеото подолу:

Останати вести од Лице в Лице