Радио Милева
Подобра од родената сестра?

Тамара Ѓуриќ е силиконска убавица, ама сестрата на познатата српска старлета е „жив оган“ (ФОТО)

Тамара Ѓуриќ е силиконска убавица, ама сестрата на познатата српска старлета е „жив оган“ (ФОТО)

Сестрата на српската старлета Тамара Ѓуриќ, Александра Ѓуриќ е многу популарна на социјалните мрежи.

Hејзината последна објава покрај бесниот автомобил кој чини најмалку 250.000 евра, докажа дека двете имаат слични вкусови и дека и обете сакаат сличен начин на живот.

Александра има речиси од 16.000 следбеници на Инстаграм кои редовно знае да ги израдува со провокативни фотографии.

Сестрата на популарната старлета поминува многу време со ќерката на Тамара, која исто така се вика Тамара, а на оваа социјална мрежа редовно споделува емотивни сцени со најмладиот член на семејството, но и од себе си во разни пригоди и ситуации.

Тамара Ѓуриќ никогаш не ја криела својата желба за пластични операции, а се чини дека и нејзината помлада сестра направила неколку корекции на лицето и телото иако далеку помалку пати легнала под нож.

Впрочем, ако човек малку подобро и подетално ја загледа, веднаш се гледа дека за такво нешто нема ниту потреба, иако поединци тврдат дека Александра полека станува копија на сестра и Тамара?!

Дали е баш така, проценете самите?!

Фото: Инстаграм принтскрин/ackicaa28

Останати вести од Радио Милева