Радио Милева
разочаран

Таки сакаше да ја изненади Маја Маринковиќ по излегувањето од реалното шоу, па и купи стан од 160 илјади евра но и се налути и го смени планот (фото)

Таки сакаше да ја изненади Маја Маринковиќ по излегувањето од реалното шоу, па и купи стан од 160 илјади евра но и се налути и го смени планот (фото)

Радомир Таки Маринковиќ е длабоко разочаран од однесувањето на неговата ќерка Маја Маринковиќ и нејзиното помирување со поранешното момче Филип Цар, поради што решил по излегувањето од реалното шоу да го регистрира на свое име станот со кој планирал да ја изненади.

Како што открива изворот, недвижниот имот во кој Таки ќе ја вложи целата своја заштеда се наоѓа во селото Браќа Јерковиќ, во луксузна зграда во изградба која ќе биде завршена пред почетокот на летото.

– Таки повеќе од една деценија има само една желба, а тоа е да ја одоми Маја. Поради потребата да се осамостои и да ја обезбеди, во последните години издвојува големи суми за нејзиниот стан. Кога пријател му кажал дека се гради луксузна зграда во населбата на браќата Јерковиќ, тој направил се за да го договори купувањето пред неговата наследничка да ја напушти Белата куќа – објаснил изворот за „Реалити плус“.

Сепак, како што изјави близок пријател на Таки, многу брзо се предомислил затоа што  видел се*с сцени на неговата ќерка со Филип Цар и тоа на Божиќ, што го ужаснало и разочарало.

Фото:принтскрин/Снежана Крстиќ/Задруга

Останати вести од Радио Милева