Промотер

Тајзи ја опиша сурова реалност на живеењето во неговата балканска верзија на – „Бела чао“ ( ВИДЕО)

Тајзи ја опиша сурова реалност на живеењето во неговата балканска верзија на – „Бела чао“ ( ВИДЕО)

Кумановскиот музичар и пејач Тајзи деновиве го објави видеспотот за неговата најнова песна „Бела чао“. Како што самиот вели, станува збор за балканска верзија на познатата италијанска револуционерна песна која стана симбол на пркосот и повторно ги спои луѓето, одржувајќи го духот, вербата и надежта  и за време на коронапандемијата која однесе голем број човечки животи.

„Решив да направам балканска верзија за модерното општество во кое живееме и за системот кој е тркало т.е истото зло кое се менува на неколку години.
Светлината е мојот пат и не се тркам со никој,тука сум да ви докажам дека добри луѓе сеуште постојат.Не знам како да ви се заблагодарам за сите овие 12 години освен да ве послужам со нова музика од душа за душа.
Спремам албум до лето и на него ќе има 12 песни.
Сине, Парадокс, Гори, Југ и уште 8 нови песни на македонски и на српски јазик.
Не замерувајте на јазик и граматика туку пробајте да ја разберете пораката која ми е дадена да ви ја пренесам.
Песната е напишана пред 5 години како и многу други дела кои го чекаат моментот.Многу малку луѓе знаат со какво зло се борам низ целата кариера.
Ама не се откажувам!!! Имам своја мисија… 1Слобода за народот !!! Слава на Бога“ – напишал Тајзи во Инстаграм постот како најава за неговата балканска верзија на песната.

Фантастичниот текст кој ја опишува суровата реалност на денешницата за балканската верзија на „Бела Чао“ го напишал самиот Тајзи, додека аранжманот, миксот и мастерингот ги потпишува Иле Спасев.

Верзијата на Тајзи е визуелизирана со симпатично лирик видео, кое го изработил Никола Ставрески:

Како звучи и изгледа кога Тјзи ја претставува својата сурово реална верзија на „Бела чао“ проследете во неговото видео (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Промотер