Мегафон
Ја изгуби битката

Тага и непребол: Почина сопругот на познатата пејачка!

Тага и непребол: Почина сопругот на познатата пејачка!

Долго време Метју се бореше со рак на белите дробови, а пејачката многу пати и јавно побара помош.

Тајчи посакала да се прости од својот сопруг по пат на Фејсбук, каде објавила емотивна порака, а фановите изразиле сочувство.

-Метју Шејн Камерон-веќе нема болка за него. Повеќе не е врзан за човечките ограничувања. Сега е навистина слободен… Ќе црпиме сила и радост од сѐ што ни дал – напишала Тајчи.