Вистаграм

Таа е неприкосновена кралица на уличниот стил: Еве зошто оваа пролет сите посакуваме да го „украдеме“ гардероберот на Џули Сарињана

Таа е неприкосновена кралица на уличниот стил: Еве зошто оваа пролет сите посакуваме да го „украдеме“ гардероберот на Џули Сарињана

Џули Сарињана, позната како „Sincerely Jules“, е една од модните инфлуенсерки чиј стил навистина се карактеризира со добар вкус.

Нејзините комбинации се уникатни и атрактивни, а нејзиниот гардеробер дефинитивно посакуваме да го „украдеме“ секој пат кога ќе го посетиме нејзиниот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

Џули е љубителка на минималистичкиот стил, со примеси на бохо стилот, но со елеганција и непретенциозност каква што ретко се гледа.

Секој нејзин стајлинг делува крајно едноставен, многу носив и удобен – сите бои се совршено сложени и делува како да ѝ се потребни само 5 минути за да се облече во одлична комбинација. Меѓутоа, на втор поглед е веќе јасно колку труд е вложено во секој од тие стајлинзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

Секое парче кое Сарињана го носи е одбрано со големо внимание, а начинот на кој таа ги комбинира е доказ дека со право ја заслужува титулата „кралица на уличниот стил“.

Во продолжение ви претставуваме дел од најубавите стајлинзи на Џули за кои сме сигурни дека ќе ве инспирираат за вашите стајлинзи за пролетниот период кој е на прагот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules)

извор: точка.мк