Радио Милева
Детска љубов

„Таа е мојата прва љубов“: Помалиот син на Брена откри која пејачка му лежела на срце (фото)

„Таа е мојата прва љубов“: Помалиот син на Брена откри која пејачка му лежела на срце (фото)

Меѓу гостите на свадбата на синот на Ѓани бил и помалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ, а во таа прилика тој имал можност да помине време со пејачката Сека Алексиќ.

Имено, Виктор сподели дел од атмосферата со своите следбеници на Инстаграм, а потоа откри:

– Мојата прва љубов. Сека Алексиќ – напиша тој во описот на фотографијата на која одзади ја прегрнува пејачката.

Сека и претходно има кажано дека Виктор и праќал љубовни писма и дека негува одредени емоции кон неа, но секако сето тоа е шега бидејќи таа со години е на сцената и дека Виктор е син на нејзин колешка и добара пријателка.

Да потсетиме, на свадбата на синот на Ѓани Трајковиќ се собра цела српска естрада, а до доцна во ноќта уживаа нешто повеќе од 500 гости.

Останати вести од Радио Милева