Радио Милева
мама и баба

Таа е меѓу најзгодните српски баби: Мајката на Прија позираше разголена, а за еден детаљ постојано се коментира (фото)

Таа е меѓу најзгодните српски баби: Мајката на Прија позираше разголена, а за еден детаљ постојано се коментира (фото)

Мајката на Александра Пријовиќ, Борка Михајловиќ, за фотографија позирала во костим за капење со својата ќерка и го загреа интернетот.

Несомнено е дека Алексадра Пријовиќ моментално е една од најпосакуваните жени на Балканот, но не помалку привлечна е и нејзината мајка, која штотуку влезе во шестата деценија и се уште може да се пофали со исклучително добра фигура.

Фотографијата на која Борка позира на базен во костим за капење привлече големо внимание на мрежите, а покрај бројните комплименти кои мајката на Александра Пријовиќ ги доби на сметка на нејзиниот изглед, следуваше и интересен наслов.

Имено, многумина мислат дека Борка може да ја премине границата на Цеци и да ја освои титулата најубава баба во Србија.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева