Радио Милева
Благодарна на животот

Таа е мајка на две деца, а има тело на сирена: Погодувате ли која е оваа македонска пејачка?

Таа е мајка на две деца, а има тело на сирена: Погодувате ли која е оваа македонска пејачка?

„Денес е се’ што имаме“ гласи мотото по кое се води нашата позната пејачка и е нејзина главна девиза кој ја води низ секојдневието.

Слобода, лето, море, сонце… уживање на сите сетила што животот ни ги овозможува.

Како по некоја традиција, пејачката Андријана Јаневска секое лето редовно објавува фотографии од дестинацијата на нејзиниот семеен летен одмор, но со фокус во нејзиното згодно тело.

Од ваква или таква перспектива, тоа што Јаневска е една од најзгодните познати мајки, не може да не се забележи.

А кога нешто е убаво, вреди и да се види и покаже. Овие топли летни денови, пејачката ужива на плажа покрај море, а хедонизмот од избраната локација покрај вода и песок, им ја покажа на следбениците на Инстаграм.

Мора да се признае дека иако е мајка на две дечиња, таа изгледа совршено особено кога во фокусот се нејзините долги и тенки нозе како на манекенка.

фото:Инстаграм принтскрин/Андријана јаневска

Останати вести од Радио Милева