Радио Милева

Таа е ѕвезда на Балканот: Погодувате ли која наше пејачка е на оваа фотографија од детството?

Таа е ѕвезда на Балканот: Погодувате ли која наше пејачка е на оваа фотографија од детството?
фото:принткрин/инстаграм/калиопи

Изминатиот период во време на карантин и полициски час, на социјалните мрежи имавме можност да видиме многу ретро фотографии на позиати личности, од нив, нивните најблиски или еден времеплов нив годините од фото-моменти кои досега сме немале прилика да ги ѕирнеме од приватноста на познатите.

Некои од вас веројатно веќе нагодуваат кое е малечкото црнокосо девојченце од фотографија…

Станува збор за нашата поп-дива Калиопи која изминатите неколку месеци беше меѓу најактивните на социјалната мреѓа Инстаграм.

фото:калиопи/принтскрин/инсатграм

Таа пееше во живо, комуницираше со фановите и своите колеги од дома и регионот, па имавме прилика да слушнеме многу музика и разговори од Калиопи на нејзиниот профил.

фото:калиопи/принтскрин/инсатграм

Фановите будно следеа се’ што правеше таа, а особено среќни беа оние кои имаа прилика лично да разговраат со неа, нешто кое таа го применува и непосредно кога има време и обврските и го дозволуваат тоа.

фото:калиопи/принтскрин/инсатаграм

Овој пат за промена ја објави оваа стара фотографија од нејзиното детство, а многумина со воодушевување коментираа колку е преслатка нашата Опи.

Останати вести од Радио Милева